@Trackinsun

@Trackinsun

Monday, October 31, 2016

Santiago (Chile), 29.10.2016


Santiago (Chile), 29.10.2016

Men

100m (1.1) 1 Enrique Polanco 10.42; 2 Mathias Herbach 10.59

Women

LJ Valentina Leiva (99) 6.00 (1.9); SP Ivana Gallardo 16.53

Pretoria (South Africa), 28-29.10.2016 -Gert le Roux Memorial-


Pretoria (South Africa), 28-29.10.2016 -Gert le Roux Memorial-

Men

100m (29) (nwi) Lebogang Maloka 10.63; 200m u18 (28) (nwi) Thando Dlodlo 20.63; 400m (29) Willie De Beer 48.22; 110mh u18 (091m) (29) (nwi) Julian Bogner 14.13

Women

100m u16 (29) (nwi) Rose Xeyi 11.97; 800m 16 (28) Tebogo Sekgodisa 2.10.30

Nunawading -Melbourne- (Australia), 29.10.2016


Nunawading -Melbourne- (Australia), 29.10.2016

Men

1.500m Alex Rowe 3.44.7h

Women

100m (nwi) Brittany Burkitt 11.7h, 100mh u18 (0,76m) (nwi) Lateisha Willis 13.6h; 1.500m Georgia Griffith 4.25.5h

Doncaster -Melbourne- (Australia), 29.10.2016


Doncaster -Melbourne- (Australia), 29.10.2016

Men

LJ Chris Mitrevski 7.55 (-1,1)

Buenos Aires (Argentina), 29-30.10.2016 -Copa Nacional de Clubes-


Buenos Aires (Argentina), 29-30.10.2016 -Copa Nacional de Clubes-

Men

100m (29) (1.8) 1 Daniel Londero 10.73; 2 Leonel Carrizo 10.74; 200m (30) (1.2) Daniel Londero 21.57; 110mh (29) (1.8) Agustín Carrera 14.11; 400mh (30) Guillermo Ruggeri 51.26; HT (29) Joaquín Gómez 67.97

Women

100m (29) (2.3) Victoria Woodward 11.60; 2 Vanesa Wohlgemuth 11.74; 200m (30) (1.3) 1 Victoria Woodward 24.22; 2 Noelia Martínez 24.44; 400mh (30) Fiorella Chiappe 60.20

Timaru (New Zealand), 29.10.2016


Timaru (New Zealand), 29.10.2016

Men

1.500m Nick Moulai (2000) 3.54.45

Women

100m (mixed race) (3.6) Kelsey Berryman 11.73; 200m (mixed race) (3.4) Kelsey Berryman 24.16

Auckland (New Zealand), 29.10.2016


Auckland (New Zealand), 29.10.2016

Men

1.500m u18 James Uhlenberg 3.53.58; LJ u18 Kamal Patwalia 7.18 (-0,7); DT u16 (1,25 kg) Connor Bell 66.08

Women

PV u18 1 Olivia McTaggart 4.00; 2 Imogen Ayris 3.80; SP u18 (3 kg) Madison-Lee Wesche 16.96; HT u18 (3 kg) Mellata Tatola 56.51

Sunday, October 30, 2016

Hobart (Australia), 29-30.10.2016


Hobart (Australia), 29-30.10.2016

Women

HT Mikayla Genge 60.86

Hastings (New Zealand), 29.10.2016


Hastings (New Zealand), 29.10.2016

Men

200m (1.3) Zac Topping 21.66; SP u18 (5 kg) Nick Palmer 18.28

Saturday, October 29, 2016

Adelaide (Australia), 29.10.2016


Adelaide (Australia), 29.10.2016

Men

100m (3.5) 1 Michael Brusnahan 10.70; 2 Liam Moss (97) 10.71

Women

100m (3.0) Margaret Gayen 11.94

Blacktown (Australia), 29.10.2016


Blacktown (Australia), 29.10.2016

Men

100m (1.7) 1 Anas Abu-Ganaba 10.59; 2 Jordan Shelley (98) 10.60; 3 Benjamin Jaworski 10.61; 200m (2.1) Benjamin Jaworski 21.42

Women

100m (0.0) Maisie Stevens (2000) 11.84; 200m (2.0) 1 Maisie Stevens (2000) 24.21; 2 Tavleen Singh 24.42; 3 Sara Dougan (2001) 24.77

Thursday, October 27, 2016

Wednesday, October 26, 2016

Nagoya (Japan), 21-23.10.2016 -National Youth Championships-


Nagoya (Japan), 21-23.10.2016 -National Youth Championships-

Men

100m (22) (-0,6) 1 Daisuke Miyamoto 10.39; 2 Shin Kuroki 10.56 (10.54 (0.2) 1s3); in semis: Yoshinobu Imoto 10.41 (0.8) 1s2; 200m (23) (1.3) 1 Yoshinobu Imoto 20.92; 2 Daisuke Miyamoto 21.23; 3 Narihito Kuwata 21.36; 4 Shin Kuroki 21.42; in semis: Ryohei Saito 21.33 (1.6) 1s1; 400m (21) 1 Daichi Inoue 46.99; 2 Koki Ikekame 47.40; 3 Shion Hanada 47.45; 800m (22) Takero Ichinomiya 1.52.32; 110mh (0,91m) (21) (-0,1) 1 Rikuto Higuchi 13.64; 2 Kizuku Katsuta 13.77; in semis: Ren Fukumoto 13.95 (1.6) 1s2; LJ (21) 1 Masaki Aoyagi 7.52 (1.5)

Women

100m (22) (0.5) Ami Saito 11.60; 200m (23) (0.9) 1 Ami Saito 23.45; 2 Akari Aono 24.34; 400m (21) Ayaka Kawada 54.93; 800m (22) Ayaka Kawada 2.08.97; 100mh (21) (0.8) 1 Yuiri Yoshida 13.39; 2 Miki Iokura 13.77 (13.73 (0.5) 1s2); 400mh (23) Natsumi Murakami 60.14; LJ (21) Yuki Azuma 6.01 (1.4); JT (23) 1 Mahiro Cho 53.23; 2 Akiho Hyodo 51.19

Wanganui (New Zealand), 25.10.2016


Wanganui (New Zealand), 25.10.2016

Women

3.000m (mixed race) Hannah O'Connor 9.47.82

Tuesday, October 25, 2016

Chiclayo (Perú), 21-23.10.2016 -Juegos Nacionales Universitarios-


Chiclayo (Perú), 21-23.10.2016 -Juegos Nacionales Universitarios-

Men

400m (22) Bryan Erazo 48.33

Women

LJ (22) 1 Silvana segura 6.22 (nwi); 2 Paola Mautino 6.12 (nwi)

Parow (South Africa), 22.10.2016


Parow (South Africa), 22.10.2016

Men
HT Renaldo Frechou 66.45

Buenos Aires (Argentina), 22.10.2016


Buenos Aires (Argentina), 22.10.2016

Women

100m (2.0) Vanessa Wohlgemuth 11.66; 200m (1.6) 1 Vanessa Wohlgemuth 23.88; 2 María Florencia Lamboglia 24.48

Monday, October 24, 2016

Nagoya (Japan), 21-23.10.2016 -National Junior Championships-


Nagoya (Japan), 21-23.10.2016 -National Junior Championships-

Men

100m (22, semis 22) (-0,6) 1 Kenta Oshima 10.43; 2 Yuma Saito 10.46 (10.40 (1.2) 1s2); 3 Ikuto Sakata 10.55 (10.45 (1.2) 2s2); 4 Yoshiki Minamiyama 10.62 (10.50 (1.2) 3s1); 5 Hibiki Tsuha 10.62 (10.47 (1.2) 1s1); in semis: Ryuichiro Sakai 10.50 (1.2) 2s1; Shunsuke Fujimoto 10.51 (1.2) 4s1; Takamasa Matsuo 10.54 (1.2) 5s1; Ryuma Nakamura 10.51 (1.2) 3s2; Kendai Katsuse 10.55 (1.2) 4s2; Yoshihiro Someya 10.56 (1.2) 5s2; Mizukubo Miyazaki 10.49 (0.5) 2s3; Jun Yamashita 10.54 (0.5) 3s3; Naoyuki Ohashi 10.54 (0.5) 4s3

200m (23, semis 23) (0.9) 1 Jun Yamashita 20.87; 2 Yuma Saito 20.96; 3 Yusuke Tanaka 21.13; 4 Aiki Ibuka 21.35 (21.23 (1.8) 1s1); 5 Ryuma Nakamura 21.36; in semis: Maiki Ito 21.35 (1.8) 2s1; Yoshihiro Someya 21.36 (1.8) 3s1; Takamasa Matsuo 21.31 (1.2) 3s2; Ryuma Nakamura 21.35 (1.2) 4s2; Ren Kowaguchi 21.40 (1.6) 2s3

400m (21, semis 21) 1 Yushi Uke 46.59; 2 Shuichiro Matsubara 47.41; 3 Rikiya Ito 47.51 (47.51 2h4); 4 Kohei Naoe 47.63; 5 Tomohiro Kokubo 47.93 (47.93 1s1); in semis: Kota Wakabayashi 47.77 2s2; Takumi Sofue 47.82 3s2; in heats: Aiki Ibuka 47.46 1h4

110mh (0,99m) (21, semis 21) (-0,2) 1 Takuma Kato 13.69; 2 Papdemba Hiramatsu 13.73; 3 Shun Taue 13.75 (13.67 (1.3) 1s3); 4 Kaito Kichima 13.79 (13.74 (0.16) 1s1); in semis: Tashiro Masahito 13.70 (1.0) 1s2; Shota Takada 13.76 (1.3) 2s3

400mh (23) 1 Kazunari Takada 51.09; 2 Masaki Toyota 51.26; 3 Yusuke Shirao 51.83; 4 HIroya Kawagoe 51.99

HJ (23) 1 Rai Mizutani 2.20; 2 Takeshi Kamibeppu 2.17

PV (22) 1 Masaki Ejima 5.41; 2 Koki Takekawa 5.30; 3 Kazuya Ishibashi 5.10; 4 Takuma Asai 5.10; 5 Keita Sato 5.10

LJ (23) 1 Yuki Ashioka (99) 7.74 (2.3); 2 Taishi Endo 7.66 (1.0); 3 Tomoya Nomura 7.60 (2.9); 4 Taiga Oda (99) 7.59 (0.7); 5 Hibiki Tsuha 7.44 (1.6)

TJ (22) Yuji Hiramatsu 15.71 (0.3)

SP (6 kg) (22) 1 Shin-ichi Yukinaga 19.07 NR u20; 2 Ryuji Iwasa 17.47

DT (1,75 kg) (22) Shin-ichi Yukinaga 55.25

HT (6 kg) (23) 1 Masanobu Hattori 64.96; 2 Tatsuto Nakagawa 64.71; Takahiro Kawakatsu 64.19

JT (21) Rikinari Ishizaka 73.20

Women

100m (22) (0.3) 1 Kaho Nishio 11.77; 2 Iyoba Edobor 11.80; 3 Yukina Shimada 11.80 (11.74 (1.1) 1s2)

200m (23) (1.2) Azusa Sasaki 24.22

400m (21) Minami Hatano 54.72

800m (22) 1 Airi Ikezaki 2.07.45; 2 Ayano Shiomi (99) 2.07.58

100mh (21) (-0,1) Yumi Tanaka 13.56; in semis: Yui Ono (99) 13.64 (1.2) 1s1

400mh (23) 1 Haruko Ishizuka 58.78; 2 Kazuki Higa 59.17

SP (23) Nanaka Kori 16.24 NR u20

JT (21) 1 Yuka Kuwazoe (99) 52.64; 2 Tsugumi Okabayashi 51.95; 3 Haruna Kaneko 50.64; 4 Rico Nagayama (99) 50.22

Santiago (Chile), 22.10.2016


Santiago (Chile), 22.10.2016

Men

100m f1 (1.8) 1 Enrique Polanco 10.44; 2 Mathias Herbach 10.66; 3 Alexander Pérez 10.69; 4 Franco Boccardo 10.69; 100m f2 (0.5) 1 Enrique Polanco 10.46; 2 Mathias Herbach 10.61; 3 Franco Boccardo 10.63

Women

100m f1 (1.6) 1 Javiera Cañas (97) 11.95; 2 Macarena Borie 12.00; 3 Valentina Leiva (99) 12.14; 100m f2 (0.9) 1 Javiera Cañas (97) 11.88; 2 Macarena Borie 12.01; 3 Valentina Leiva (99) 12.06; SP Ivana Gallardo 15.96

Roma (Italy), 23.10.2016


Roma (Italy), 23.10.2016

Women

JT Carolina Visca (99) 51.57

Yilan (Chinese Taipei), 21-22.10.2016 -National Championships-


Yilan (Chinese Taipei), 21-22.10.2016 -National Championships-

Men

100m (21) (0.0) 1 Yang Chun-Han (97) 10.41; 2 Wei Yi-Cheng (98) 10.64; 400m (21) Yang Lung-Hsiang 47.75; 110mh (21) (-1,6) 1 Yang Wei-Ting 13.90; 2 Chen Kuei-Ju 14.19; 400mh (22) 1 Yu Chia-Hsuan 50.63; 2 Cheng Chi-Hung (97) 51.88; 3 Chang Che-Yu 52.24; JT (21) 1 Huang Shih-Feng 73.38; 2 Tsai Wei-Jen (97) 71.27

Women

100mh (21) (-1,7) Hsieh Hsi-En 13.87 (13.86 (-0,5) 1h1); SP (22) Lin Chia-Ying 15.67; JT (22) Chu Chia-Ling (99) 49.12

Sunday, October 23, 2016

Rygg (Norway), 23.10.2016


Rygg (Norway), 23.10.2016

Men

HT Thomas Mardal (97) 63.72 pb

Kamagawa (Japan), 22-23.10.2016 -Nittai University Trials-


Kamagawa (Japan), 22-23.10.2016 -Nittai University Trials-

Men

800m h18 Koki Magara 1.50.72; h19 1 Atsushi Nada (97) 1.50.25; 2 Takaomi Watanabe 1.50.47; h20 1 Futoshi Kawasaki 1.50.93

5.000m h24 1 Jonathan Ndiku (ken) 13.15.32; 2 John Maina (ken) 13.16.82; 3 Alfred Ngeno (ken) (97) 13.19.38; 4 unkowned 13.23.47; 5 Alexsander Mutiso (ken) 13.32.41; 6 Kazuki Tamura 13.43.22; 7 Kenta Murayama 13.47.87; 8 Willy Kipserem (ken) 13.47.94; 9 Ryusei Yoshinaga 13.49.83; 10 Shoma Funatsu 13.50.79; 11 Takanori Ichikawa 13.51.53; 12 Yuya Ando 13.51.66; 13 Yuki Muta 13.52.62; 14 Koki Ito 13.52.65; 15 Rui Suzuki 13.53.20; 16 Aritaka Kajiwara 13.53.73; 17 Yuji Nakamura 13.53.96; 18 Yuji Onoda 13.54.12; 19 Kensuke Horio 13.54.45; 20 Joseph Onsarigo (ken) 13.54.58; 21 Keigo Yano 13.56.64

10.000m h7 1 Alex Nuwangi (ken) 28.50.70; 2 Rintaro Takeda 28.57.91; 3 Shoji Takada 29.07.30; h6 1 Takumi Komatsu 28.56.20; 2 Junnosuke Matsuo (97) 28.59.65; 3 Hisashi Tomiyasu 29.00.37

Women

800m Yume Ktamura 2.06.61

3.000m 1 Susan Wairimu (ken) 9.00.06; 2 Yumika Katayama (2000) 9.07.63

5.000m 1 Maya Iino 15.49.82; 2 Shiho Yamada 15.51.89; 3 Miyuki Oka 15.52.31; 4 Hanae Tanaka 15.56.16; 5 Yuki Mitsunobu 15.57.52; 6 Kie Watanabe 15.58.53; 7 Yuka Kimura 16.02.09

Nathan (Australia), 20-23.10.2016 -Queensland All Schools Championships-


Nathan (Australia), 20-23.10.2016 -Queensland All Schools Championships-

Men

100m u18 (21, semis 20) (-0,4) Mathew McCouat 10.78 (10.75 (1.8) 1s2); 100m u17 (21) (1.5) Ashley Moloney 10.80; 400m u20 (23) Joseph Deng 47.68; 400m u17 (23) Samuel Warner 48.95; 800m u20 (22) Jared Micallef 1.51.59; 110mh u17 (0.91m) (23) (-0,7) Ashley Moloney 14.03; 110mh u17 (0,91m) heats (22) Preston Degarnham 14.12 (2.0) 1h1; Ashley Moloney 14.09 (1.9) 1h2; HJ u18 (21) John Dodds 2.12; LJ u17 (21) 1 Zane Branco 7.54 (2.8); 2 Benjamin Schmidtchen 7.24 (3.2); SP u18 (5 kg) (20) Conor McLoguhlin 17.57; DT u18 (1,5 kg) (21) Conor McLoughlin 57.16; DT u16 (1 Kg) 1 Daniel Di Gian 62.17; 2 Taylah Su'emai 59.58; 3 Tristan Chuchward 59.51; 4 Brendan Hoffman 58.39; JT u18 (700 g) (20) Nash Lowis 75.48

Women

100m u18 (21) (1.3) Samantha Johnson 11.95; 100m u17 (21) (3.7) 1 Riley Day 11.39; 2 Ella Connolly 11.64; 3 Tamara Hotten 11.68; 200m u18 (22) (1.5) 1 Sachini Godamunne 24.61; 2 Madeline Attle 24.67; 3 Ruby Pandolfi 24.69; 200m u17 (22) (-0,1) 1 Riley Day 23.51; 2 Tamara Hotten 24.20; 3 Sara How 24.71; 4 Emma Downey 24.87; 800m u16 (22) Chantelle Yelland 2.10.57; 400m u17 (23) Kara Jardine 56.00; 1.500m u17 (23) 1 Katrina Robinson 4.26.52; 2 Lucinda Crouch 4.33.28; 1.500m u15 (23) Elle Rutherford 4.35.12; 1.500m u14 (23) Tekara Aimer 4.36.76; 3.000m u18 (20) 1 Katrina Robinson 9.27.78; 2 Montanna McAvoy 9.41.13; 2.000m St u18 (22) 1 Lucinda Crouch 6.37.51; 2 Montanna McAvoy 6.40.32; HT u18 (3 kg) 1 Caitlyn Hester 57.64; 2 Samantha Lenton 56.15; HT u16 (3 kg) (21) Rochelle Vidler 60.41; JT u17 (500 g) (20) Ellie Bowyer 49.83; 5 Kms Walk u18 (22) Katie Hayward 21.39.03

Potchefstroom (South Africa), 21-22.10.2016


Potchefstroom (South Africa), 21-22.10.2016
Men
200m u18 (nwi) 1 Thembo Monareng 21.02; 2 Thando Dlodlo 21.51; 200m u17 (nwi) Retshiditswe Mlenga 21.30; 400m u20 (22) Bongani Sithole 48.35; 400m u18 (22) Nene Zakithi 48.52; 3.000m u18 Kutlwisiso Sidinile 8.43.49; 110mh u18 (0,91m) (22) (nwi) 1 Thapelo Legodi 13.78; 2 Eric Van der Walt 13.82; 3 Reese Morgan 14.09; 110mh u17 (0,91m) (22) (nwi) Rudolph Richter 13.91; SP u18 (5 kg) Kayle Blignaut 20.10; SP u17 (5 kg) (22) 1 Jonathan De Lacey 18.29; 2 Morne Brandon 17.80; DT u18 (1.5 Kg) (22) 1 Naas Marais 62.12; 2 Roubert Rosseau 53.99; 3 Kayle Blignaut 52.84; DT u17 (1,5 kg) 1 Morne Brandon 57.93; 2 Jonathan De Lacey 53.09; HT u20 (6 kg) Carel Haasbroek 61.27; JT u20 Werner Bouwer 71.80; JT u18 Waldouw Smith 70.09
Women
200m u18 (nwi) Danielle Van Zyl 24.66; 800m u18 Simonay Weitsz 2.10.56; 100mh u18 (0,76m) (22) (nwi) Velmein Hendricks 13.53; HT u20 Marinda Greyling 59.07; JT u17 (500 g) Chante Ferreira 51.47

Saturday, October 22, 2016

Wellington (New Zealand), 22.10.2016


Wellington (New Zealand), 22.10.2016

Men

200m (1.0) Nick Smith (2000) 22.02

Sydney (Australia), 22.10.2016 -Treloar Shield-


Sydney (Australia), 22.10.2016 -Treloar Shield-

Men

HT Costa Kousparis 64.26

Women

1.500m ...2nd Imogen Stewart (2005) 4.34.89; HT Alexandra Hulley 60.78

Wednesday, October 19, 2016

Hitami (Japan), 16.10.2016 -Sumimoto Denko Cup- All Schools


Hitami (Japan), 16.10.2016 -Sumimoto Denko Cup- All Schools

Women

3.000m 1 Ririka Hironaka 9.00.81; 2 Tabitha Njeri Kamau (ken) 9.06.05; 3 Mai Iwasaki 9.06.16

Sao Bernardo de Campo (Brazil), 15-16.10.2016 -National Youth Championships-


Sao Bernardo de Campo (Brazil), 15-16.10.2016 -National Youth Championships-

Men

100m (15) (0.9) 1 Vinicius Rocha Moraes 10.52; 2 Erik Felipe Barbosa Cardoso (2000) 10.56; 3 Arielton Costa dos Santos (2000) 10.58; 200m (16) (-0,1) 1 Vinicius Rocha Moraes 21.31; 2 Arielton Costa dos Santos (2000) 21.48; 3 Cleverson da Silva Pereira Junior 21.52; 400m (16) 1 Cleverson da Silva Pereira Junior 48.16; 2 Bruno Benedito da Silva (2000) 48.47; 3 Alison Brendom dos Santos (2000) 48.57; 4 Caio Giovani de Matos Cachoeira Martins 48.95; 110mh (0,91m) (16) (0.0) 1 saul Santos do Nascimento 13.94; 2 Weslley Bevilaqua Beraldo 13.99; 3 Vittor Matheus Santos Souza 14.09; LJ (15) 1 Gabriel Menezes dos Santos Oliveira 7.45 (2.6); 2 Tauan Claudio Lyra 7.36 (0.5); 3 Weslley Bevilaqua Beraldo 7.32 (2.1); SP (5 kg) (16) Saymon Rangel Hoffmann 19.76; DT (1,5 Kg) (15) Vitor Gabriel Motin 56.23; HT (5 kg) (16) 1 Alengar Chagas Pereira 73.93; 2 Daniel Afonso Batista Nunes 61.84; 3 Ian Henrique Lima 61.80; Decathlon (15-16) Caio Henrique da Silva 7.396 NR u18 (10.86 (1.9); 6.74 (0.7); 15.44; 1.88; 50.48 - 14.25 (1.4); 43.03; 4.00; 52.41; 5.04.20)

Women

100m (15) (2.2) 1 Lorraine Barbosa martins (2000) 11.81; 2 Marian Estevao da Silva Oliveira 11.86; 3 Maria Victoria Belo de Sena (2000) 11.96; 200m (16) (1.5) 1 Gabriela Silva Mourao 24.21; 2 Lorraine Barbosa Martins 24.55; 400m (16) Tiffani Beatriz Domingos Silva do Nascimento Marinho 55.53; 100mh (0,76m) (-0,6) Micaela Rosa de Mello 13.86; TJ (16) Mirieli Estaili da Silva Santos 12.93 (-0,2); SP (3 kg) (16) 1 Gleice Stefanie de Castro (2000) 16.14; 2 Milena Jaqueline Sens 15.68; 3 Ana Caroline da Silva 15.23; HT (3 kg) Isabelle Soares da Silva 56.41; JT (500 g) (15) Fabielle Samira Alves Ferreira 50.30

Santiago (Chile), 14-16.10.2016 -National Championships u18 and u16-


Santiago (Chile), 14-16.10.2016 -National Championships u18 and u16-

Men

3.000m u18 (14) Lucas Garrido (2000) 8.49.43; 100mh u16 (0,84m) (15) (-1,2) Martín Sáenz 13.55; SP u18 (5 kg) (15) 1 Claudio Romero (2000) 19.13; 2 Nicolás Araya 17.00; DT u18 (1,5 kg) (16) Claudio Romero 64.18; DT u16 (1 kg) (16) Alvaro Rencoret 53.36; HT u18 (5 kg) (14) 1 Roberto Montiel 69.27; 2 Felipe Tapia 62.94; HT u16 (4 kg) Daniel Leal 64.00

Women

1.000m u16 (15) Laura Acuña 2.56.15 NR; SP u18 (3 kg) (15) Dayna Toledo 16.36; HT u18 (3 kg) (14) Mariana García 62.66

Tuesday, October 18, 2016

Hamilton (New Zealand), 15.10.2016


Hamilton (New Zealand), 15.10.2016

Men

SP u18 (5 kg) Ryan Ballantine 19.84; DT u16 (1 Kg) Connor Bell 61.07; HT u18 (5 kg) Anthony Nobilo 63.31

Women

2.000m st u16 Charlie Miller 6.56.08; HT u18 (3 kg) Mellata Tatola 56.60

Pretoria (South Africa), 14-15.10.2016


Pretoria (South Africa), 14-15.10.2016

Men

100m u18 (nwi) 1 Thembo Monareng 10.34; 2 Maritz Pieters 10.53; 3 Kuali Duke 10.65; 4 Eric Van der Walt 10.66; 100m u17 (nwi) 1 Retshiditswe Mlenga 10.09; 2 Donovan Du Toit 10.30; 3 Damian Losper 10.54; 100m u16 (nwi) 1 Sifiso Miya 10.30; 2 Nsuku Baloyi 10.35; 3 Sparkey Mahlangu 10.66; 200m u20 (nwi) Bongani Sithole 21.61; 200m u18 (nwi) 1 Thembo Monareng 20.22; 2 Thando Dlodlo 20.41; 3 Maritz Pieters 20.98; 4 Carl Meyer 21.02; 200m u15 (nwi) Bjorn van Wyk 22.12; 400m u18 Thando Dlodlo 47.34; 400m u17 Kunz Pieter 48.93; 400m u16 Lindokuhle Gora 49.41; 800m u16 Ntutuko Ndimande 1.51.01; 1.500m u16 Ntutuko Ndimande 3.57.00; 110mh u20 (0,99m) (nwi) Vutivi Shibodze 13.61; 110mh u18 (0,91m) (nwi) 1 Eric Van der Walt 13.40; 2 Thapelo Legodi 13.47; 3 Theo Brussouw 13.90; SP u18 (5 kg) Kayle Blignaut 19.81; SP u17 (5 kg) 1 Jonathan De Lacey 19.21; 2 Morne Brandon 17.68; SP u16 (4 kg) Lohan Potgieter 18.46; DT u18 (1,5 kg) Kayle Blignaut 53.72; DT u17 (1,5 kg) Morne Brandon 54.72; DT u16 (1 kg) 1 Lohan Potgieter 61.52; 2 Raynard Roets 59.96; 3 Tjaart Breedt 58.02; 4 Brandon Durant 56.74; 5 Corne Penells 55.41; JT u20 Werner Bouwer 75.91; JT u18 (700 g) 1 Brendon Skinner 83.86; 2 Waldouw Smit 75.24; JT u17 (700 g) Joshua Maas 69.39

Women

100m u20 (nwi) Simone Van der Nest 11.53; 100m u18 (nwi) 1 Taylor Underhay 11.53; 2 Velmein Hendriks 11.69; 3 Danielle Van Zyl 11.74; 4 Inge Van der Merwe 11.86; 100m u16 (nwi) 1 Rose Xeyi 11.72; 2 Veruscka Woest 11.98; 100m u15 (nwi) 1 Mariska Jonker 11.90; 2 Tumisho Mmatli 11.93; 200m u20 (nwi) Simone Van der Nest 24.08; 200m u18 (nwi) Taylor Underhay 24.43; 800m u18 Simonay Weitsz 2.08.79; 1.500m u18 Simonay Weitsz 4.32.71; 100mh u18 (0,76m) (nwi) 1 Velmein Hendriks 13.12; 2 Inge Van der Merwe 13.43; 3 Tanya Ehrke 13.59

Sunday, October 16, 2016

Santhià (Italy), 16.10.2016


Santhià (Italy), 16.10.2016

Men

HT Marco Lingua 74.94

Grenoble (France), 16.10.2016 -Interclubs Junior-


Grenoble (France), 16.10.2016 -Interclubs Junior-

Men

3.000m 1 Fabien Palcau 8.26.24; 2 Anthony Pontier 8.26.55; 3 Louis Moreau 8.28.15; 4 Quentin Malriq (99) 8.29.43; 2.000m St Alexis Phelut 5.48.03; SP (6 kg) 1 Selevasio-Ryan Valao 17.45; 2 Earwyn Abdou 17.36; DT (1.75 kg) 1 Selevasio-Ryan Valao 54.26; 2 Maxime Nallet 52.18; HT (6 kg) 1 Earwyn Abdou 68.34; 2 Hugo Tavernier 66.05; 3 Yann Chaussinand 65.08; 4 Enguerrand Decroix Tetu 63.58

Women

100m (1.6) Eloise de la Taille (99) 11.99; 200m (0.8) Fanny Peltier 23.94

Sydney (Australia), 13-16.10.2016 -New South Wales All Schools Championships-


Sydney (Australia), 13-16.10.2016 -New South Wales All Schools Championships-

Men

100m u18 (16) (2.4) 1 Will Lloyd 10.47; 2 John Gikas 10.56; 100m u17 (16) (3.4) Yadin Ngeng 10.73; 200m u18 (15) (1.3) 1 Will Lloyd 21.37; 2 Will Roberts 21.75; 200m u17 (15) (0.6) Yadin Ngeng 21.52; 400m u18 (16) Tyler Gunn 48.07; 110mh u18 (0,91m) (16) (1.9) 1 Will Lloyd 13.74; 2 Nicholas Thomson 14.11; 3 Alexander Thompson 14.23; SP u18 (5 kg) (15) Aiden Harvey 20.03; SP u17 (5 kg) (15) 1 Alexander Kolesnikoff 18.42; 2 Jack Irving 17.44; JT u18 (700 g) (16) Cameron McEntyre 71.25

Women

100m u18 (16) (-0,9) Maisie Stevens 11.81; 100m u17 (16) (2.0) Katie Devitt 11.95; 200m u18 (15) (0.4) Maisie Stevens 24.63; 200m u16 (15) (1.9) 1 Sara Dougan 24.36; 2 Dakota Thomas 24.67; 3 Taliah Lummow 24.69; 4 Teah MacPherson 24.76; 1.500m u16 (16) Emily Schneider 4.29.88; 100mh u17 (0,76m) (16) (2.2) Tiana Death 13.88

Gifu (Japan), 15.10.2016


Gifu (Japan), 15.10.2016

Men

100m (1.9) 1 Kazuya Murata 10.46; 2 Maya Kawakami 10.46; 3 Kaiki Azuma 10.48; 200m (0.5) 1 Kazuya Murata 21.21; 2 Maya Kawakami 21.29; 3 Kaiki Azuma 21.33; 400m Kaiki Azuma 47.83; 10.000m A 1 James Rungaru (ken) 27.30.17; 2 Hiram Ngatia (ken) 27.30.75; 3 Edward Waweru 27.40.23; 4 Patrick Muendo 27.42.03; 5 Ronalad Kwemoi (ken) 28.00.13; 6 Macharia Ndirangu (ken) 28.03.47; 7 Yuma Hattori 28.09.74; 8 Minato Oishi 28.10.45; 9 Tsubasa Hayakawa 28.13.97; 10 Ryo Matsumoto 28.15.42; 11 Masato Terauchi 28.15.56; 12 Amos Kirui (ken) 28.26.79; 13 Chiharu Nakagawa 28.39.40; 14 Tatsuya Oike 28.42.98; 110mh (1.2) 1 Yoichi Iwafune 13.85; 2 Tatsuya Wado 13.94; PV Seito Yamamoto 5.20; LJ Mizuki Matsubara 7.57 (1.8); DT Tsuyoshi Yukami 56.08; 5 Kms Walk Takumi Saito 19.10.25

Women

100m (1.6) Saori Imai 11.78; 200m (0.7) Saori Imai 23.91; 400mh 1 Manami Kira 57.41; LJ Kaede Miyasaka 6.41 (1.7); TJ Kaede Miyasaka 13.52 (0.7); HT Akane Watanabe 61.31; JT Risa Miyashita 56.54

Saturday, October 15, 2016

Szombathely (Hungary), 13.10.2016


Szombathely (Hungary), 13.10.2016

Men

HT u20 (6 kg) Peter Szentivanszky 65.64; HT u18 (5 Kg) 1 Donat Varga 69.12; 2 Armin Antal 62.26

Women

HT u18 (3 kg) Zsanett Nemeth 61.77

Wednesday, October 12, 2016

Monday, October 10, 2016

Malmö (Sweden), 8.10.2016


Malmö (Sweden), 8.10.2016

Women

HT Ida Storm 64.97

Iwate (Japan), 7-9.10.2016 -National Sports Festival-


Iwate (Japan), 7-9.10.2016 -National Sports Festival-

Men

100m (0.8) 1 Takuya Nagata 10.35; 2 Takuya Kawakami 10.37; 3 Shuhei Tada 10.38; 100m u20 (0.0) 1 Deisuke Miyamoto 10.49; 2 Yuma Saito 10.51; 400m 1 Takamasa Kitagawa 47.22; 2 Nobuya Kato 47.30; 3 Nanako Matsumoto 47.48; 5.000m u20 1 Hyuga Endo 13.58.35; 2 Keita Yoshida 13.59.07; 3 Junpei Maeda 14.01.30; 4 Kiseki Shiozawa 14.01.80; 5 Ryo Saito 14.03.86; 110mh u20 (0,99m) (2.9) 1 Rikuto Higuchi 13.67; 2 Takuma Kato 13.77; 3 Shota Takada 13.83; 400mh 1 Yakayuki Kishimoto 49.99; 2 Yuta Konishi 50.31; 3 Yusuke Ishida 50.40; 400mh u20 1 Daichi Inoue 51.36; 2 Yusuke Shirao 51.79; HJ Takashi Eto 2.15; PV u20 Masaki Ejima 5.46 NR; LJ 1 Hiroshi Tebira 8.00 (2.3); 2 Daiki Oda 7.90 (3.5); 3 Shinichiro Shimono 7.83 (1.7); LJ u20 Yuki Hashioka 7.57 (nwi); SP 1 Kanta Matsuda 17.94; DT 1 Yuji Tsutsumi 57.25; 2 Shigeyuki Maisawa 56.98; 2 Masateru Yugami 55.82; HT u20 (6 kg) Masanobu Hattori 64.63; 10 Kms Walk 1 Eiki Takahashi 38.21.88; 2 Daisuke Matsunaga 38.40.22; 3 Kai Kobayashi 39.49.18

Women

100m (0.5) 1 Chisato Fukushima 11.66; 2 Miyu Maeyama 11.73; 100m u20 (2.0) 1 Ami Saito 11.57; 2 Yukina Shimada 11.84; 3 Yuna Ito 11.86; 400m Seika Aoyama 54.35; 2 Konomi Takeishi 54.93; 800m 1 Ayaka Kawata 2.06.45; 2 Ayano Shiomi 2.06.65; 3 Airi Ikezaki 2.06.67; 1.500m u20 1 Helen Ekarare 4.13.74; 2 Yuna Wada 4.22.71; 3 Ririka Hironaka 4.22.77; 5.000m 1 Kasumi Nishihara 15.37.25; 2 Hisami Ishii 15.38.59; 3 Sakiho Tsutsui 15.39.74; 4 Rei Ohara 15.42.62; 5 Hanae Tanaka 15.43.55; 400mh u20 Natsumi Murakammi 59.16; 2 Kana Koyama 60.15; 3 Akane Kobayashi 60.42; PV 1 Megumi Nakada 4.10; Ayako Aoshima 4.10; 3 Megumi Hamana 4.00; LJ Yuki Fijiyawa 6.20 (-0,1); TJ Kaede Miyasaka 13.33 (1.5); HT 1 Masumi Aya 62.76; 2 Hitomi Katsuyama 60.08; 3 Akane Watanabe 59.49; JT 1 Risa Miyashita 58.21; 2 Yuki Ebihara 57.75; 3 Marina Sato 55.14; JT u20 1 Megumi Okanayashi 55.53; 2 Mahiro Osa 52.32; 3 Tomoka Kuwazoe 51.20

Sunday, October 09, 2016

Notodden (Norway), 8.10.2016


Notodden (Norway), 8.10.2016

Men

JT Sondre Alexander Hoyland (98) 69.10

Niort (France), 8-9.10.2016 -Coupe de France-


Niort (France), 8-9.10.2016 -Coupe de France-

Men

SP (9) 1 Willy Vicaut 17.96; 2 Romain Gotteland 17.51; SP u18 (5 kg) (8) Earwyn Abdou 17.90; HT A (9) Quentin Bigot 74.97; HT D (9) Kevin Nabialek 62.39; JT (8) Gregory Camus 70.55

Women

PV (8) Alix Dehaynain (97) 4.00; PV (9) Isabelle Leroy 4.00; SP (9) Carine Bacchetta-Mekam (gab) 15.29; DT (8) 1 Melina Robert-Michon 59.34; 2 Corinne Nugter (ned) 54.57; HT (8) 1 Amelie Perrin 60.45; 2 Nicole Zihlmann (sui) 59.43

Gold Coast (Australia), 9.10.2016


Gold Coast (Australia), 9.10.2016

Women

200m (2.0) 1 Riley Day (2000) 24.73; 2 Tamara Hotten (2000) 24.74; HT 1 Lara Nielsen 61.88; 2 Caitlyn Hester (99) 56.45; 5 Kms Walk Katie Hayward 22.23.87

Veszprem (Hungary), 8.10.2016


Veszprem (Hungary), 8.10.2016

Men

HT Zoltan Fabian 62.79; HT u20 (6 kg) 1 Peter Szentivanszky 67.19; 2 Donat Varga (2000) 62.93; 3 Gabor Czeller (99) 62.29; 4 Laurentiu Chelaru (rou) 60.93; HT u18 (5 kg) 1 Donat Varga 73.33; 2 Mihaita Micu (rou) 71.04; 3 Gabor Czeller (99) 69.45; 4 Armin Antal 63.08; 5 Balasz Barkza 62.33

Women

HT u18 (3 kg) Zsanett Nemeth 60.27

Saturday, October 08, 2016

Varazdin (Croatia), 8.10.2016


Varazdin (Croatia), 8.10.2016

Men

600m u18 Marino Bloudek (99) 1.18.69

Campbelltown (Australia), 8.10.2016 -Treloar Shield 1-


Campbelltown (Australia), 8.10.2016 -Treloar Shield 1-

Women

1.500m Imogen Stewart (27.07.2005) 4.36.32

Talca (Chile), 4-7.10.2016 -Juegos Binacionales- junior competition


Talca (Chile), 4-7.10.2016 -Juegos Binacionales- junior competition

Men

DT (1,75 kg) (5) José Ballivián 55.19

Friday, October 07, 2016

Auckland (New Zealand), 5.10.2016


Auckland (New Zealand), 5.10.2016

Women

3.000m Liam Miller u18 9.39.5

Szombathely (Hungary), 6.10.2016


Szombathely (Hungary), 6.10.2016

Men

HT u18 (5 kg) 1 Donat Varga 69.11; 2 Armin Antal 62.44

Women

HT Cintia Gergelics 63.48; HT u18 (3 kg) Zsanett Nemeth 60.72

Thursday, October 06, 2016

Jaffna (Sri Lanka), 30.9-2.10.2016 -National Sports Festival-


Jaffna (Sri Lanka), 30.9-2.10.2016 -National Sports Festival-

Men

400m (2) H.K. Kalinga Kumarage 47.8; 400mh (30) 1 A.A.L.Rathnasena 51.2; 2 S. M. Aravinda Chathuranga 51.3; HJ (30) Manjula Kumara Wijesakara 2.16; PV (1) M.A. Isuru Sandaruwan 5.10 NR; LJ (1) 1 M.I. Mohammad Mifran 7.72 (nwi); 2 Malin Udaya Kumara 7.64 (nwi); 3 Dhanuka Liyana Pathirana 7.60 (nwi); TJ (2) I.D.S. Sanjaya Jayasinghe 15.98 (nwi); JT (2) 1 Waruna Lakshan Dayarathne 78.52; 2 D.G. Sampath Ranasinghe 71.19

Women

400m (2) 1 W.K.Liyanarachchi Nimali 54.0; 2 Upamalika Rathnakumari 54.3; 800m (1) 1 W.K.Liyanarachchi Nimali 2:03.5 NR; 2 Gayanthika T.Abeyrathne 2:03.7; 1.500m (2)  Gayanthika T.Abeyrathne 4:18.7; SP (30) Tharika Kumudumali Fernando 15.25 NR; JT (1) Dilhani Lekamge 52.01

Kuala Lumpur (Malaysia), 30.9-2.10.2016 -National Open Championships-


Kuala Lumpur (Malaysia), 30.9-2.10.2016 -National Open Championships-

Men

100m (30) (-1,3) Jonathan Nyepa 10.53; in semis: Badrul Hisyam Abdul Manap (97) 10.57 (-1,1) 1s1; Nixson Kennedy 10.58 (-1,1) 2s1; 200m (2) (-0.9) 1 Khairul Hafiz Jantan (98)  21.10; 2 Aravinthevar Gunasegaran 21.14; 3 Jonathan Nyepa  21.18; 4 Badrul Hisyam Abdul Manap (97) 21.24; 5 Muhammad Haiqal Hanafi (99) 21.61; 400m (2) 1 Youssef Moh.Karim Daher (kuw) 47.57; 2 Muhammad Shamimi Azmi  48.24; 3 Muhammad Saiful Safban Saifuddin (99) 48.32; 110mh (1) (nwi) 1 Yacoub Mohamed Al-Yoha (kuw)  13.83; 2 Rayzam Shah Wan Sofian 14.07; 400mh (2) Youssef Moh.Karim Daher (kuw) 51.70; HJ (2) 1 Lee Hup Wei 2.16; 2 Norshafiee Mohd Shah (97) 2.13; PV (1) Poranot Phoorahong (tha) 5.10; SP (30) Mohamed Meshari Suroor Saad (kuw) 19.54 NR; DT (1) Essa Mohamed Al-Zankawi (kuw) 56.09; HT (1) Jackie Wong Siew Cheer 64.42

Women

100m (30) (-1.8) Komalam Shally Selveratnam 11.87; 200m (2) (-1.3) Komalam Shally Selveratnam  24.26; 2 Zaidatul Husniah Zulkifli 24.36; 400m (2) Nurul Faizah Asma Mazlan  54.73

Bar (Montenegro), 1.10.2016


Bar (Montenegro), 1.10.2016

Men

SP Tomas Djurovic 19.55

Monday, October 03, 2016

Rosario (Argentina), 1-2.10.2016 -National Youth Championships-


Rosario (Argentina), 1-2.10.2016 -National Youth Championships-

Men

SP (5 kg) Nicolás Tieri 18.08; HT (5 kg) Julio Novile 60.83

Asunción (Paraguay) 1-2.10.2016


Asunción (Paraguay) 1-2.10.2016

Men

100m (1) (0.5) Fredy Maidana 10.65; 200m (2) (-2,2) Jesús Cáceres 21.70; HT u18 (5 kg) (1) Alejandro Medina 76.63; JT (2) Victor Fatecha 68.98

Spikkestad (Norway), 1.10.2016


Spikkestad (Norway), 1.10.2016

Men

DT Ola Stunes Isene 55.27

Lefkoşa (Northern Cyprus), 30.9.2016 -16th International Dr. Fazıl Küçük Games-


Lefkoşa (Northern Cyprus), 30.9.2016 -16th International Dr. Fazıl Küçük Games-

Men

400m 1 Mubarak Saleh Al-Saadi (oma) 48.22; 2 Mahsum Korkmaz  (99) 48.46; TJ Viktor Kuznetsov (ukr) 16.23 (2.1);  DT Robert Szikszai (hun) 55.19; JT Adrian Mardari (mda) 71.99

Women

100m (0.8) Hrystyna Stuy (ukr) 11.87; LJ 1 Ruslana Tsykhotska (ukr) 6.11 (3.1); 2 Violetta Skvartsova (blr) (98) 6.01 (2.4)

Sunday, October 02, 2016

Cremona (Italy), 2.10.2016


Cremona (Italy), 2.10.2016

Men

SP 1 Danielle Secci 18.40; 2 Marco Dodoni 17.38; HT u18 (5 kg) 1 Gregory Falconi 62.79; 2 Nicolas Brighenti 60.67

Women

JT Elena Sorrentino 49.99

Venissieux (France), 2.10.2016


Venissieux (France), 2.10.2016

Men

HT u18 (5 kg) 1 Earwyn Abdou 67.43; 2 Hugo Tavernier 66.42; 3 Florian Fardoux (2000) 61.11

Women

200m (0.0) Fanny Peltier 24.55

Kosice (Slovakia), 1.10.2016


Kosice (Slovakia), 1.10.2016

Men

SP u18 (5 kg) Adrian Baran 17.69; DT u18 (1,5 kg) 1 Adrian Baran 56.09; 2 Samuel Kovac 52.01; HT (5 kg) Daniel Danac 60.22

Noisy-le-Grand (France), 2.10.2016


Noisy-le-Grand (France), 2.10.2016

Men

DT u20 (1,75 kg) Jordan Guehaseim 56.19

Women

HT u18 (3 kg) Juliette Ciofani 61.15

Linköping (Sweden), 1.10.2016


Linköping (Sweden), 1.10.2016

Women

DT Anna Karlsson (98) 50.93

Sosnowiec (Poland), 1.10.2016


Sosnowiec (Poland), 1.10.2016

Men

SP u20 (6 kg) Szymon Mazur 17.47

Women

1.000m Natalia Lachowska (2001) 2.51.25

Genova (Italy), 1-2.10.2016


Genova (Italy), 1-2.10.2016

Men

110mh u18 (0,91m) (1) (-1,4) Mattia Montini 14.10

Firenze (Italy), 1-2.10.2016


Firenze (Italy), 1-2.10.2016

Women

JT u18 (500 g) Carolina Visca 57.16

Bergamo (Italy), 1-2.10.2016 -Youth Clubs Championships Final A-


Bergamo (Italy), 1-2.10.2016 -Youth Clubs Championships Final A-

Men

3.000m (2) Albert Chemutai (uga) 8.18.00; 110mh (0,91m) (1) (0.7) 1 Mattia Di Panfilo 14.00; 2 Amos Galbiati 14.01; 2.000m St (1) Albert Chemutai (uga) 5.43.67; HJ (2) Andrea Motta 2.11; PV (1) Andrea Marin 4.90; SP (5 kg) (2) Andrea Proietti 17.21; DT (1,5 kg) (1) Alessandro Pace 54.91; HT (5 kg) (2) 1 Andrea Proietti 65.85; 2 Omar Chirico 65.30

Women

1.500m (1) Marta Zenoni 4.31.39; 100mh (0,76m) (1) (0.7) Desola Oki 13.79; SP (3 kg) (1) Sydney Giampietro 16.69; HT (3 kg) (1) 1 Cecilia Desideri 58.96; 2 Isabella Martinis 58.75

Szeged (Hungary), 1.10.2016 -Tisza Cup-


Szeged (Hungary), 1.10.2016 -Tisza Cup-

Men

DT Andra Seres 57.67; DT u20 (1,75 kg) Richard Szebegynszki (98) 53.23

Women

SP Anita Marton 17.42; DT 1 Anita Marton 57.39; 2 Krisztina Varadi 52.40; JT Annabella Bogdan 53.45

Tokyo (Japan), 1.10.2016 -Setagaya Trials-

Tokyo (Japan), 1.10.2016 -Setagaya Trials-
Men
5.000m heat 25 1 Wesley Ledama Githua (ken) 13.27.00; 2 Alexander Mutiso (ken) 13.31.71; 3 Shogo Hata 13.40.79; 4 Hayato Seki 13.41.28; 5 Hiroki Matsueda 13.44.04; 6 Shota Onizuka 13.45.89; 7 Yuji Onoda 13.46.93; 8 Taku Fujimoto 13.47.49; 9 Keisuke Tanaka 13.52.86; 10 Ryutaro Ichitani 13.52.95; 11 Yuta Shimoda 13.53.96; 12 Kazuki Tamura 13.54.17; 13 Ryoji Tatezawa 13.54.63; 14 Simon Mwangi (ken) 13.54.83; 15 Shuto Mikami 13.55.08; 16 Haruki Minatoya 13.55.65; 17 Kenta Ueda 13.56.04; 18 Kazuto Kawabata 13.56.71; 19 Takamitsu Hashimoto 13.57.91; 20 Homare Morita 13.58.18; heat 24 1 Workneh Derese (eth) 13.58.51; 2 Reo Kuniyuki 13.59.14; 3 Yusho Miyazaki 13.59.72
10.000m 1 Leonard Barsoton (ken) 28.55.49; 2 Masaki Toda 28.59.06

Temuco (Chile), 1.10.2016


Temuco (Chile), 1.10.2016

Men

HT 1 Gabriel Kehr 71.33; 2 Humberto Mansilla 69.40; HT u18 (5 kg) Roberto Montiel 69.81

Women

HT u18 (3 kg) Mariana García 64.03

Saturday, October 01, 2016

Aubière (France), 1.10.2016


Aubière (France), 1.10.2016

Men

HT u20 (6 kg) Yann Chaussinand 65.93

Bogor (Indonesia), 22-28.9.2016 -National Games-


Bogor (Indonesia), 22-28.9.2016 -National Games-

Men

100m (22) (0.7) 1 Yaspi Boby 10.36; 2 Mohd Fadlin 10.43; 3 Iswandi 10.46 (10.44 (-0,2) 1h3); 4 Mudiyasa I Dewa Made 10.62 (10.54 (-0,2) 2h3); 200m (23) (0.6) 1 Yaspi Boby 21.02; 2 Mohd Fadlin 21.18; 3 Heru Astriyanto 21.26; 4 Fuad Ramadhan 21.28; 5 Iswandi 21.29; 6 Muhammad Lukman Jai 21.40; 400m (24) 1 Fuad Ramadhan 47.58; 2 Heru Astriyanto  47.76; 3 Muhammad Lukman Jai  47.83; 4 Umar Hamdan 48.35 (48.26 1h1); 800m (23) Budiman Holle 1:51.43; 400mh (23) 1 Andrian 51.83; 2 Iwan Budianto 51.97; LJ (22) Suwandi 7.60 (0.9); 2 Noval Kurniawan 7.43 (0.6); TJ (24) Sapwaturrahman 15.74 (0.4) 

Women

400m (24) 1 Sri Mayasari 54.46 NR; 2 Gusti Ayu Mardili (98) 55.16 NR u20; 1.500m (25) Rini Budiarti  4:29.05; 100mh (24)(0.0) 1 Emilia Nova 13.35; 2 Dedeh Erawati  13.56; HJ (22) Nadia Anggraini 1.78; LJ (23) Maria Natalia Londa 6.36 (0.0); TJ (25) 1 Maria Natalia Londa 13.52 (0.8); 2 Ika Puspa Dewi 13.06 (0.3); Heptathlon (22-23) Emilia Nova 5.382p NR (13.52 (-0.8); 1.66; 10.38; 24.63 (-0.8) - 5.68 (-0.3); 34.65; 2:26.62)

Heggedal (Norway), 29.9.2016


Heggedal (Norway), 29.9.2016

Men

DT Ola Stunes Isene 56.45