@Trackinsun

@Trackinsun

Thursday, April 26, 2018

Fort Lauderdale -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 4- High School


Fort Lauderdale -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 4- High School

Men

100m (2.0) 1 Anthony Schwartz 10.13; 2 Shaun Shivers 10.33; 3 Tyson Campbell 10.45

200m (3.0) 1 Anthony Schwartz 20.49 (20.91 1.9) 1h1); 2 Shaun Shivers 20.81 (21.33 (2.1) 1h1); 3 Caziah Holmes 21.21 (21.32 (1.9) 2h1); 4 Jaariq Charles 21.28

400m Peter Anderson 47.77

110mh (1.7) Amari Johnson 13.96

SP Milton Ingraham 19.24

DT Milton Ingraham 59.63

Women

100m (nwi) Sherri-Ann Norton 11.81

200m (1.3) 1 Myrka Cadet 24.26; 2 Morgan Rhett 24.28

400m 1 Jatana Foltston 53.82; 2 Danielle Bess 53.90; 3 Kenya Thompson 55.02

Wesley Chapel -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 3- High School


Wesley Chapel -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 3- High School

Men

100m (nwi) Ahmarean Brown 10.58

Women

400m Maiah Walker 54.65

Tallahassee -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 1- High School


Tallahassee -FL- (United States), 25.4.2018 -FHSAA 2A Region 1- High School

Men

100m (1.5) Dequavious Charleston 10.57

200m (1.7) Marlon Brooks 21.39

400m Trevor Wilson 47.33

Women

100m (2.2) Denise White 11.72

200m (1.8) Denise White 24.15

800m Caitlin Collier 2.08.20

Vermillion -SD- (United States), 24.4.2018 -USD Twilight-


Vermillion -SD- (United States), 24.4.2018 -USD Twilight-

Men

PV 1 Chris Nilsen 5.70; 2 Ethan Bray 5.35

Women

PV Helen Falda (ita) 4.27

Des Moines -IA- (United States), 25-29.4.2018 -Drake Relays-


Des Moines -IA- (United States), 25-29.4.2018 -Drake Relays-

Men

PV -square- (25) 1 Andrew Irwin 5.60; 2 Shawn Barber (can) 5.60; 3 Sam Kendricks 5.50; Mike Arnold 5.50; 5 Scott Houston 5.40

Women

PV -square- (25) 1 Jenn Suhr 4.80; 2 Katie Nageotte 4.70; 3 Sandi Morris 4.70; 4 Kristen Brown 4.25

Wednesday, April 25, 2018

St. Charles -MO- (United States), 24.4.2018 -Lindenwood Dual-


St. Charles -MO- (United States), 24.4.2018 -Lindenwood Dual-

Women

DT Allison Szylowny 54.93

Romeoville -IL- (United States), 24.4.2018 -Lewis Twilight-


Romeoville -IL- (United States), 24.4.2018 -Lewis Twilight-

Men

100m h1 (3.7) Jalen Griffin 10.48

PV Luke Winder 5.30

Olgiate Olona (Italy), 25.4.2018


Olgiate Olona (Italy), 25.4.2018

Men

200m h1 (-0,1) Vladimir Aceti 21.29

Women

200m h2 (-1,9) Vittoria Fontana (2000) 24.11

JT Sara Zabarino (99) 51.39

Siena (Italy), 25.4.2018 -Meeting della Liberazione-


Siena (Italy), 25.4.2018 -Meeting della Liberazione-

Men

HT 1 Simone Falloni 73.34; 2 Eric Fantazzini  65.59

Women

HJ 1 Elena Vallortigara 1.94; 2 Idea Pieroni (2002) 1.77

Udine (Italy), 25.4.2018 -Memorial Todaro-


Udine (Italy), 25.4.2018 -Memorial Todaro-

Men

100m (-2,6) Lamon Marcell Jacobs 10.40 (10.33 (-1,3) 1h4)

2.000m St Matteo Spanu 5.43.03

TJ Jan Luxa 16.00 (nwi)

DT u18 (1,5 kg) Enrico Saccomano 53.63

Women

DT Giada Andreutti 54.76

Rieti (Italy), 24.4.2018 -Trofeo Perseo-


Rieti (Italy), 24.4.2018 -Trofeo Perseo-

Men

100m h1 (0.3) Thomas Manfredi 10.62

150m h1 (0.9) 1 Ciro Riccardi 15.80; 2 Francesco Cappellin 15.81; 3 Michele Tricca 15.84

300m h1 1 Michele Tricca 33.26; 2 Alessandro Galati 33.81; 3 Emanuele Grossi 34.09; 4 Thomas Manfredi 34.10

500m 1 Davide Re 1.00.27; 2 Leonardo Capotosti 1.03.53

Women

100m (1.4) Alessia Capabbanca (2002) 11.93

150m h1 (0.3) 1 Maria Benedicta Chigbolu 17.34; 2 Giulia Latini 18.04

300m h1 1 Maria Benedicta Chigbolu 37.21; 2 Chiara Gherardi (2001) 38.51

DT 1 Valentina Aniballi 55.68; 2 Stefania Strumillo 53.02

Modena (Italy), 25.4.2018 -Trofeo della Liberazione-


Modena (Italy), 25.4.2018 -Trofeo della Liberazione-

Men

100m h1 (0.7) 1 Eseosa Desalu 10.44; 2 Alessandro Piubeni 10.50; 3 Marco Gianantoni 10.55

400m h1 Lorenzo Benati (2002) 47.08

110mh u20 (0.99m) (0.0) Mattia Montini 13.97

HJ Eugenio Rossi 2.14

DT u18 (1,5 kg) Simon Zeudjio Tchiofo (cmr) 54.04

Women

100m h1 (-0,2) 1 Margherita Zuecco (2000) 11.82; 2 Rebecca Menchini (2001) 11.94

400m h1 1 Elisabetta Vandi (2000) 54.81; 2 Anna Polinari (99) 55.15

100mh h1 (0.5) Luminosa Bogliolo 13.54

HT Jessica Mazzola (99) 57.32

HT u18 (3 kg) Sara Zuccaro 61.91

Tuesday, April 24, 2018

Buenos Aires (Argentina), 21.4.2018


Buenos Aires (Argentina), 21.4.2018

Women

HT Jennifer Dahlgren 68.03

Riverside -CA- (United States), 20-22.4.2018 -Orange Empire Conference Prelims-


Riverside -CA- (United States), 20-22.4.2018 -Orange Empire Conference Prelims-

Men

400m h1 1 Austin Brown 47.46; 2 Keylan Dennis 47.47

Crete -NE- (United States), 22.4.2018 -Jim Dutcher Memorial-


Crete -NE- (United States), 22.4.2018 -Jim Dutcher Memorial-

Men

400m h4 Carter Price 47.98

LJ Dexton Crutchfield 7.44 (2.9)

SP Alex Wellington 18.11

Women

SP Michaela Dendinger 16.52

HT 1 Carly Fehringer 63.58; 2 Michaela Dendinger 61.35

Göttingen (Germany), 21.4.2018


Göttingen (Germany), 21.4.2018

Men

HT u18 (5 kg) Raphael Winkelvoss 70.52

Gandía (Spain), 21.4.2018


Gandía (Spain), 21.4.2018

Women

200m (0.7) Modesta Morauskaité (ltu) 24.41

LJ Fatima Diame 6.13 (0.1)

Castellón (Spain), 21.4.2018


Castellón (Spain), 21.4.2018

Men

DT Lois Maikel Martínez 64.68

DT u20 (1.75 kg) Victor Faus 53.31

Monday, April 23, 2018

Addis Ababa (Ethiopia), 17-22.4.2018 -National Championships-


Addis Ababa (Ethiopia), 17-22.4.2018 -National Championships-

Men

100m (18) Bedru Mehammed 10.1

400m (19) 1 Abdulrahman Abdu 46.3; 2 Ephrem Mekonen 47.1; 3 Mosisa Seyoum 47.3

800m (19) 1 Tolesa Bodena 1:46.2; 2 Tadese Lemi 1:46.5; 3 Ahmed Hasen 1:46.7; 4 Tasew Yada 1:47.1; 5 Daniel Welde 1:48.0; 6 Temam Tura 1:48.3; 7 Fikadu Abera 1:48.6

1500m (22) 1 Samuel Tefera 3:36.1; 2 Teresa Tolosa 3:38.7; 3 Meles Nibret 3:39.2

5000m (22) 1 Getaneh Molla 13:31.5; 2 Haimanot Alemu 13:32.4; 3 Selemon Barega 13:33.4

10.000m (17) 1 Taye Girma 28:26.7; 2 Anduamlak Belihu 28:29.7; 3 Jemal Yimer 28:30.3; 4 Adugna Takele 28:37.4; 5 Asrar Hayredun 29:00.4; 6 Gemechu Edeo 29:03.2

3000m St (22) 1 Getnet Wale 8:29.0; 2 Hailemariam Amare 8:35.2; 3 Jigsa Tolosa 8:36.8

Women

400m (20) 1 Frehiywot Wondie 53.34; 2 Werknesh Melese 53.97; 3 Firezewid Tesfaye 54.35

800m (19) 1 Chaltu Shume 2:00.0; 2 Kore Tola 2:00.2; 3 Derbe Welteshi 2:00.6; 4 Mahlet Mulugeta 2:02:7; 5 Netsanet Desta 2:04.9; 6 Tigist Ketema 2:05.7; 7 Genet Demisse 2:06.9

1500m (22) 1 Besu Sado 4:12.8; 2 Axumawit Embaye 4:14.6; 3 Dawit Seyoum 4:16.3

5000m (22) 1 Hawi Feysa 15:31.5; 2 Meskerem Mamo 15:31.6; 3 Desta Burka 15:36.3

10.000m (17) 1 Haftamnesh Tesfay 33:28.5; 2 Asnakech Aweke 33:31.0; 3 Gete Alemayehu 33:31.3; 4 Belaynesh Oljira 33:32.3; 5 Birhane Dibaba 33:34.6; 6 Shure Demise 33:46.7; 7 Birtukan Fente 33:54.0; 8 Obse Abdeta 33:55.4

3.000m St (21) 1 Weynshet Ansa 10:04.1; 2 Mekdes Abebe 10:05.9; 3 Etalemaw Sintayew 10:09.2

Kobe (Japan), 21.4.2018 -Hyogo Relay Carnival-


Kobe (Japan), 21.4.2018 -Hyogo Relay Carnival-

Men

1.500m (22) 1 Koou Kobayashi 3.46.96; 2 Ryoji Tatezawa 3.47.06; 3 Hayato Seki 3.47.09; 4 Nanami Arai 3.47.95

10.000m A (22) 1 Rodgers Chumo (ken) 27.32.45; 2 Teressa Nyakora (eth) 27.44.72; 3 Daniel Kipkemoi (ken) 27.52.56; 4 Yeneblo Bizayen (eth) 27.57.39; 5 Shuho Dairokuno 28.21.75; 6 Takashi Ichida 28.46.36; 7 Kenta Murayama 28.48.41; 9 Tsubasa Hayakawa 28.49.61; 9 Shogo Nakamura 28.50.94; 10 Mitsunori Asaoka 28.53.27

10.000m B (22) 1 Simon Kariuki (ken) 27.56.04; 2 Patrick Wambui (ken) 28.02.65; 3 Bekele Shiferaw (eth) 28.07.29; 4 Ledama Kisaisa (ken) 28.08.06; 5 Akira Aizawa 28.17.81; 6 Daiji Kawai 28.19.35; 7 Dominic Nyairo (ken) 28.19.77; 8 Chebotibin Ezekiel (ken) 28.29.70; 9 Abayneh Degu (eth) 28.29.70; 10 Gen Hachisuka 28.41.50; 11 Cyrus Kingori (ken) 28.49.01; 12 Kazuki Onishi 28.51.21

3.000m St (22) 1 Kosei Yamaguchi 8.35.82; 2 Seiya Shigeno 8.38.94; 3 Taisei Oguni 8.42.78; 4 Shuto Mikami 8.47.56

Women

1.500m (22) 1 Hellen Ekalale (ken) 4.09.02; 2 Anna Karindi (ken) 4.15.01; 3 Nozomi Tanaka 4.18.05; 4 Ayako Jinnouchi 4.19.11; 5 Hikari Oonishi 4.21.41; 6 Mariko Takeuchi 4.22.07; 7 Mina Ueda 4.25.39; 8 Yuki Iwakawa 4.26.80

5.000m (21) 1 Ayano Ikemitsu 15.54.88; 2 Shiori Yano 15.56.46; 3 Erina Shirakawa 15.58.54; 4 Madoka Nakano 16.09.73; 5 Megumi Hirai 16.09.88; 6 Hiraku Goto 16.14.41; 7 Sioro Morita 16.17.23; 8 Nozomimusembi Takamatsu 16.18.66

10.000m (22) 1 Yukari Abe 32.13.79; 2 Harumi Okamoto 32.16.15; 3 Keiko Nogami 32.17.90; 4 Kasumi Nishihara 32.19.59; 5 Natsuki Sekiya 32.25.43; 6 China Takano 32.25.86; 7 Anna Matsuda 32.27.35; 8 Sakiho Tsutsui 32.31.76; 9 Yuka Ando 32.42.10; 10 Rie Fujita 32.51.53; 11 Misaki Hayashida 32.56.81; 12 Miku Daido 33.39.00

3.000m St (22) 1 Chikako Mori 10.19.65; 2 Ayaka Koike 10.19.79

3.000m St u20 (21) Yuka Nosue 10.15.07

RunBlogRun